Nowe zestawy LEGO City 2022 – co producent proponuje w tym roku

Klocki Super Lego city 2022 to stale szeroka kolekcja zestawów dla młodych wielbicieli budowania. Oprócz kompletów z ubiegłych lat cieszących się ogromną popularnością kultowy producent wprowadza na rynek również nowe zestawy, dzięki którym można rozszerzyć klockowy świat ludzików LEGO. Jakie elementy kolekcji pojawiają się w tym roku, które są najchętniej wybierane przez dzieci?

Kultowe zestawy LEGO z serii City

Klocki LEGO City dedykowane są dzieciom od piątego, szóstego albo siódmego roku życia – w zależności od stopnia skomplikowania zestawu. To jedna z klasycznych serii klocków dedykowana szeroko pojętemu życiu miejskiemu. Obejmuje między innymi:

– straż pożarną,

– policję,

– ratownictwo,

– pociągi,

– samoloty, lotnisko,

– podróże kosmiczne,

– społeczność miejska, domy,

– pojazdy, serwis aut.

Od początku serii klocków w latach siedemdziesiątych XX wieku pod nazwą LEGO Town powstało ponad tysiąc różnych numerowanych zestawów, z których obecnie największą popularnością cieszą się te obrazujące służby miejskie. W związku z produkcją animacji z uniwersum LEGO City 2022 i ubiegłych lat zainteresowanie dzieci klockami nie słabnie.

Nowe LEGO City 2022 – co wybrać?

Wśród najnowszych zestawów LEGO City 2022 można znaleźć zarówno pokaźne komplety składające się z kilkuset części oraz okazałych budowli, jak i mniejsze, przystępne cenowo zestawy. Na uwagę zasługuje z pewnością rozbudowany szpital LEGO City 2022, funkcjonalna i pełna detali remiza strażacka 60320 w dwóch wersjach, również z wozem strażackim 60321 czy baza kosmiczna naukowa na księżycu. Niewielkie nowe autko policyjne LEGO City 2022 czy ciężarówka z lodami porwana przez złodziejów będzie dobrym pomysłem na drobny upominek dla dziecka, podobnie jak mały helikopter strażacki albo samolot kaskaderski 60323. Ciekawa propozycja to mobilny dźwig 60324 albo betoniarka 60325 dla małych wielbicieli maszyn budowlanych. Z kolei dzieci lubiące zestawy nawiązujące do społeczności LEGO CIty 2022 polubią komplet piknik w parku 60326 lub transporter koni 60327.